HABERLER & DUYURULAR
Kornea bozukluklarının çok sık görülen bir hastalık olduğunu belirten Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, buna karşın kornea bağışının yetersiz olduğunu kaydetti.
Doç. Dr. Behice Kurtaran, yaz aylarında klima ve havuzlar aracılığıyla oluşan enfeksiyonların ölüme dahi neden olabileceğine dikkati çekti.
Dünya’da yılda 130 milyon bebek doğmakta olduğu ve yenidoğan döneminde bu bebeklerin dört milyonunun kaybedildiği, beş yaş altındaki ölümlerin ise %41’inin yenidoğan döneminde olduğu bildirildi.
Tel
BALCALI’DA ÖZEL MUAYENE HİZMETİNE BÜYÜK İLGİ
Değişen son yasa ve yönetmelikler çerçevesinde Eylül ayı itibariyle Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde başlayan özel muayene hizmetine vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.
SAĞLIK UGULAMA TEBLİĞİNDE GÜNCELLEME YAPILDI
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından: SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ
ROTARYENLERDEN BALCALI'YA KAN ALMA ARACI BAĞIŞI
Güney Rotary Kulübü üyeleri son derece anlamlı bir bağış hizmeti gerçekleştirerek Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Kan Merkezi'ne bir adet kan alma aracını düzenlenen törenle teslim etti.
© Copyright 2013 - BALCALI Hastanesi, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi